Strona Główna > Postaw na sprawdzone rozwiązania. Drukuj tylko u najlepszych

Postaw na sprawdzone rozwiązania. Drukuj tylko u najlepszych

Postaw na sprawdzone rozwiązania. Drukuj tylko u najlepszych

Sytuacja doskonale znana grafikom, którzy zlecają wykonanie wydruków „na zewnątrz”. Przez wiele miesięcy przygotowywany projekt kalendarza dopieszczony w każdym detalu, mnóstwo czasu spędzonego podczas rozmów z klientem co do wymagań, pieniądze wydane na telefony – to wszystko zostaje zniszczone w kilka chwil. Po otrzymaniu i otwarciu przesyłki od drukarni, w której zamówiono realizację zlecenia, ogrania nas ogromne zdenerwowanie, szok i oburzenie. Kolory nie są takie jakie miały być, kartki są źle przycięte, a farba jakby lekko rozmazana. Zgłaszasz reklamację, tracisz czas związany z oczekiwaniem na dostarczenie kolejnej paczki bądź zwrot pieniędzy za nieprofesjonalnie wykonaną usługę, a Twój klient obniża Ci stawkę za zwłokę. Gorzej być nie mogło! Niestety powyższe sytuacje zdarzają się nader często, a niekompetentne firmy wcale nie planują poprawić jakości swoich usług. Jak dać kres takim sytuacjom? Komu zlecać drukowanie ważnych projektów?

Zrób rozeznanie na rynku

Na rynku dostępnych jest tak wiele drukarni, że na dobrą sprawę każdy projekt wykonywany przez indywidualnego grafika czy agencję reklamową mógłby być realizowany przez inną firmę. Producent kalendarzy mógłby drukować jedynie kalendarze, specjaliści od plakatów zając się realizacją zamówień plakatowych i tak dalej. Każda z firm walcząc o klienta chwali się jak wiele oferuje, wymienia podpunkty swojej oferty, a wszystko to okraszając niezwykle atrakcyjną ceną. Nie okłamujmy się – praktycznie nigdy jakość nie idzie w parze niską ceną. Farba, maszyny, prąd, pracownicy – każdy element uzyskania wydruku to odpowiedni koszt, który za dobre wykonanie musi zostać doceniony. Oczywiście, rywalizacja cenowa jest jak najbardziej w porządku, jednak nie dajmy się skusić cenom mocno odbiegającym od standardowych. Jak zatem wybrać firmę, której warto powierzyć wykonanie swojego zlecenia?

Jednym z kryteriów wyboru firmy drukarskiej może być fakt korzystania – lub nie – z najwyższej klasy maszyn. Przestarzałe, niedostosowane do aktualnych trendów urządzenia nie będą w stanie zapewnić plakatom, wizytówkom czy kalendarzom odpowiedniego nasycenia koloru. A przecież nikt nie chce, by np. jego fotokalendarz był wyblakły. Podobnie ważna jest kadra, która zadba by usługi świadczone przez firmę stały na światowym poziomie. Dobrą praktyką coraz częściej stosowaną przez drukarnie jest udostępnianie klientom makiet, które pozwolą na zachowanie kompozycji wydruku zgodnej z oczekiwaniami. Dokładnie wyszczególnione wymagania co do akceptowanych plików, fachowość pojęć to kolejne cechy, które pozwolą nam spać spokojnie oczekując na paczkę ze zrealizowanym zamówieniem.

Najlepsze drukarnie są chętne do współpracy

Wiadomo, najlepiej stawiać na sprawdzone i pewne rozwiązania. Polecenie przez znajomego niekoniecznie musi być czynnikiem decydującym – niektóre drukarnie działają na zasadzie przypadku – czasem wykonają swoją pracę dobrze, innym razem zdecydowanie gorzej. Najlepiej uczyć się na błędach, z tym, że nie zawsze mamy czas by ryzykować.

Drukarnie pewne swojej pozycji, stawiają na długą współprace z klientem nie obawiając się problemów wynikających z niewywiązania się z umowy. Zazwyczaj takie sytuacje są komfortowe dla obu stron, gdyż klient decydując się na regularne zamówienia może liczyć na atrakcyjne rabaty, tak jak ma to miejsce w naszym przypadku.

Jak sytuacja wygląda w naszej firmie?

Jako cel naszych działań stawiamy sobie zadowolenie klienta. Dbamy by wydruk, który otrzymał odpowiadał jego wymaganiom. Nie idziemy na jakościowe kompromisy, w związku z czym korzystamy z najnowocześniejszego parku maszynowego. Nasi pracownicy to wyspecjalizowani eksperci, których doświadczenie, wiedza i umiejętności są gwarancją wydruku zgodnego z zamówieniem. Nam warto zaufać.