Informujemy iż terminy realizacji kalendarzy są podawane w przybliżeniu! Z uwagi na sytuację surowcową terminy mogą się wydłużyć o kilka dni roboczych

Karty do gry z własnym nadrukiem

Karty do gry z własnym nadrukiem

Bez względu na to czy zbliżają się święta, urodziny, firmowa impreza czy po prostu chcemy zrobić prezent miłośnikowi gier hazardowych, karty do gry stanowią wyjątkowo ciekawy wybór. Jeszcze lepszym pomysłem są własne karty do gry – spersonalizowane i opatrzone oryginalnym nadrukiem. Prezent taki sprawdzi się świetnie, nie tylko w przypadku dzieci, ale również dorosłych osób.

Krótka historia

Karty do gry, jak wiele podobnych wynalazków, wywodzą się z Chin. Pojawiły się tam w VIII albo IX wieku (uczeni wciąż spierają się o dokładny okres), kiedy to zastąpiły jako przedmiot gry prawdziwe pieniądze. Do Europy przywędrowały nieco później, bo dopiero ok. XIV wieku, jednak szybko odniosły spektakularny sukces. Wielka w tym zasługa Jana Gutenberga, który zrewolucjonizował drukarstwo, umożliwiając powielanie obrazów i tekstów na masową skalę. Europejczycy szybko zaczęli stosować własne zdobienia i ornamenty, nadając kartom bardziej „lokalnego” charakteru.

Dziś, typowa talia składa się z 52 lub 56 kart o wymiarach 63 na 89 mm. W jej skład wchodzą cztery kolory (pik, trefl, kier i karo), a każdy z nich liczy sobie 13 kart. Karty tarota są nieco większe (60 na 113 mm) i ciekawiej zdobione, jest ich również więcej, bo nawet 78.

Jak się to robi dziś?

Obecnie wykorzystywana technika produkcji kart znacznie różni się od tej stosowanej przed wiekami. Kilka warstw papieru pokrywa się drukiem (rodzaj wzoru zależy od zamawiającego), a następnie bardzo cienką warstwą folii.. Są one nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również zaskakująco trwałe.

Karty do gry z własnym, spersonalizowanym nadrukiem, mogą posłużyć nie tylko jako prezent czy upominek, ale również jako gadżet reklamowy. Możliwość wydrukowania na nich praktycznie każdego wzoru pozwala na tworzenie unikalnych talii, a nawet projektowanie własnych gier. Z pewnością jest to opcja, którą warto rozważyć decydując się na zakup prezentu – nie tylko dla najmłodszych.