Strona Główna > Klienta traktuj z należytym szacunkiem

Klienta traktuj z należytym szacunkiem

Klienta traktuj z należytym szacunkiem

Prezentując klientowi swoją ofertę dbamy by była na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań by wyróżniała się na tle konkurencji, stanowiła rynkowe novum. Często bywa jednak tak, że wszystkie działania skupiamy wokół jakości usług, zapominając o „opakowaniu”. A to właśnie forma jaką prezentują proponowane przez nas usługi dostrzegana jest jako pierwsza i w sporej większości przypadków decyduje o dalszej współpracy.

Równowaga między treścią a formą

Dużo mówi się o zależności między formą, a treścią. Wiele osób faworyzuje jedną z cech, przypisując jej większy udział w sukcesie, jaki może odnieść produkt, o którym mowa. Jednak dokładnie analizując sytuację łatwo można dojść do wniosku, że wysoka jakość treści bez odpowiedniej formy nie pozwoli na zdobycie klienta, podobnie jak wyjątkowe „opakowanie” nie niosące żadnej jakości samej w sobie. Dlatego ważne jest zachowanie równowagi między treścią, a formą.

Jako przykład weźmy ulotkę reklamową firmy świadczącej usługi malarskie. Pierwszy przypadek -jakość usług świadczonych przez jej pracowników stoi na najwyższym poziomie, ceniona jest przez wszystkich klientów, którzy mieli przyjemność z nią współpracować. Jednak bez atrakcyjnej, przykuwającej uwagę formy graficznej zaprezentowanej na folderze nie jest w stanie zyskać stosownej liczby klientów. Podobnie w odwrotnym przypadku – gdy ulotka przyciąga wzrok, jest wciągająca, zaś usługi firmy stoją na niskim poziomie to sukces - jeśli się pojawi - zostanie szybko zweryfikowany przez niezadowolonych klientów.

Forma sposobem walki o klienta

W dzisiejszych czasach, gdy ciężko o monopol w jakiejkolwiek dziedzinie świadczącej usługi, firmy stosują różnego rodzaju techniki aby zdobyć kolejnych klientów. Chętnie zapraszają do współpracy przy pomocy ulotek reklamowych, plakatów, bilbordów prezentując na nich swoją ofertę. W większości przypadków zdają sobie sprawę z faktu, że jedynie atrakcyjnie zaprojektowane i wykonane przez specjalistyczne zakłady drukarskie są w stanie odnieść spodziewany efekt.

Dziś, gdy Internet daje nam spore możliwości, często bez wychodzenia z domu możemy otrzymać pod drzwi odpowiednio zaprojektowane i wydrukowane ulotki, kalendarze, wizytówki czy plakaty. Wystarczy skontaktować się z grafikiem, przedstawić mu oczekiwania, otrzymać projekt, którego wcieleniem w życie zajmie się profesjonalna drukarnia internetowa. Następnie firma kurierska najwyższej jakości wydruki dostarczy pod same drzwi. Te kilka kroków to sposób, by zadbać o odpowiednią formę świadczonych usług.

Traktuj klienta tak, jak sam chciałbyś być traktowany

Dużo przyjemniej obcuje się z atrakcyjnie zaprojektowanymi i wydrukowanymi materiałami reklamowymi, niż w przypadku, gdy mamy do czynienia z ewidentnie amatorską działalnością. Wysokiej jakości papier, nadruk, odpowiedni projekt to przepis na zachęcającą do kontaktu, a następnie nawiązania współpracy formę. Warto o tym pamiętać i wybierać jedynie sprawdzone i pewne rozwiązania, których realizacją zajmą się profesjonaliści.